herb Fortuna Gągławki
Łyna Sępopol   Fortuna Gągławki

2013-09-21, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotę 21 września drużyna Fortuny rozgrywała kolejne spotkanie w ramach rozgrywek V ligi. Tym razem w meczu wyjazdowym przeciwnikiem była drużyna z Sępopola. Na mecz jechaliśmy w nieco okrojonym składzie ale mimo to wierzyliśmy w zwycięstwo. Trener do pierwszej jedenastki wystawił następujących zawodników:

Pawłyszyn – Korżyński, Sowul, Kopertowski, Rutkowski, Bystrzak, Semeniuk, Koziorowski, Ciarkowski, Leśnikowski, Kowalewski Zawodnicy rezerwowi: Warcaba, S. Borowy.

Pierwsza połowa zaczyna się od lepszej gry gospodarzy, to gracze Łyny od początku zaczynają stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 10 minucie piłka trafia na lewą stronę gdzie znajduje się gracz z Sępopola wpada on w nasze pole karne i oddaje potężne uderzenie z około 14 metrów, świetnie jednak w bramce zachowuje się Mamut który wybija na rzut rożny. Dwie minuty później kolejna sytuacja gospodarzy która tak naprawdę wynikła z naszego błędu bo po jednej ze strat piłki naszego zawodnika gracz Łyny po raz kolejny swobodnie wbiegł w pole karne ale tym razem uderzenie posłane zostało na długi słupek, bardzo dobre uderzenie broni jednak Mamut który końcami palców wybił na kolejny rzut rożny. W kolejnych minutach gra się wyrównuje. W 15 minucie dobrą sytuacje do strzelenia bramki ma Kowal który zabiera się z futbolówką w pole karne i wychodzi sam na sam z bramkarzem jednak nie udaje mu się zdobyć bramki. Gracze Łyny kilkukrotnie próbują strzałów z dystansu lecz uderzenia te są niecelne. W 25 minucie po jednym ze strzałów gospodarzy piłkę łapie Mamut, który szybkim wykopem wznawia grę, piłkę głową przedłuża Kowal, futbolówka dociera do Kamila który wbiega w pole karne i uprzedza wychodzącego bramkarza strzelając dla nas pierwszego gola w tym meczu. Po strzeleniu bramki nasza gra zaczyna wyglądać nieco spokojnie, gramy uważnie i staramy się nie dopuścić graczy Łyny do dogodnej sytuacji. W 40 minucie gracze Fortuny wykonują rzut wolny z około 40 metrów od bramki gospodarzy. Piłkę z rzutu wolnego dorzuca Klapy, futbolówka opada na 6 metr przed bramką graczy Łyny, tam najwyżej wyskakuje Ciara który strzałem głową uprzedza bramkarza i zdobywa dla nas drugiego gola. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie i prowadzimy w meczu wyjazdowym z zespołem Łyny Sępopol 0:2.

Druga połowa meczu zaczyna się dość spokojnie. Nasz zespół mając w zapasie dwie bramki zbytnio nie szarżuje. Gracze Łyny dobrze rozgrywają piłką ale ich gra nie przenosi się w nasze pole karne. Gospodarze kilkukrotnie biją rzuty rożne, ale nasz zespół gra skoncentrowany i nie daje sobie strzelić bramki. Staramy się oczywiście kontratakować ale brak jest ostatniego dokładnego podania i nasze akcje kończą się na formacji obronnej graczy z Sępopola. W 70 minucie bardzo groźna sytuacja graczy Łyny którzy wykonują rzut wolny z około 17 metrów przed naszą bramką. Mierzone uderzenie napastnika rywala broni jednak Mamut który wyciąga się jak długi i wybija na rzut rożny. Ataki gości nabierają na sile i tak w 80 minucie w naszym polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany jest zawodnik Łyny który zostaje sfaulowany przez Józka a sędzie nie am wątpliwości i wskazuje na rzut karny. Jedenastkę nie bez problemów wykonał gracz rywala bo Mamutowi bardzo niewiele zabrakło aby piłka nie znalazła się w siatce, jednak uderzenie było na tyle sile że jednak w końcowym efekcie strzał znalazł drogę do bramki. W 85 minucie kontra graczy Fortuny zagranie po linii do Kamila, nasz napastnik z pierwszej piłki dorzuca w pole karne w którym znajduje się niekryty przez nikogo Kowal, nasz gracz jednak niepotrzebnie próbuje przyjąć sobie piłkę czego efektem było strata futbolówki na rzecz bramkarza który wykorzystał moment i złapał futbolówkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i wygrywamy z zespołem Łyny w stosunku 1:2.

Podsumowując mecz mogę chyba śmiało powiedzieć że to spotkanie było jednym z lepszych w wykonaniu Fortuny w tej rundzie i mimo dość okrojonego składu udało nam się wywieść z boiska rywala cenne 3 punkty. Nie zabrakło zaangażowania i chęci walki. Miejmy nadzieję że dobra passa naszego zespołu będzie trwać jak najdłużej. Kolejne spotkanie już za tydzień w Gągławkach a naszym przeciwnikiem będzie dobrze nam znana drużyna Leśnika Nowe Ramuki. Ten mecz o 14 w najbliższą niedzielę już teraz zapraszamy wszystkich kibiców.