herb LZS Świątki-Skolity
Fortuna Gągławki   LZS Świątki-Skolity

2010-06-03, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W święto Bożego Ciała drużynie Fortuny przyszło grać kolejny mecz ligowy, tym razem z zajmującą

przed ostatnie miejsce w tabeli drużyną Świątek. Chcieliśmy się zrewanżować za porażkę którą za-

notowaliśmy na boisku rywala w rundzie jesiennej. Przypominam przegraliśmy wtedy gładko 3:0.

Więc nie dziwi fakt że do meczu podeszliśmy wyjatkowo zmotywowani. Zagraliśmy w składzie:

Bramka: Biały

Obrona: Klapy,Józek,Dąber

W środku: Szałek , Tomek Schulz, Stanek i Jarek

Atak: Kamil Oleś i Kowal

Mecz rozpoczeli goście i już na samym początku odważniej zaatakowali. Zawodnik ze Świętek otrz-

ymal zagranie na lewą stronę boiska i strzałem z powietrza z około 12 metrów próbował zaskoczyć

Białego ale ten na nasze szczęście spisał się bez zarzutu wybijając piłkę na rzut rożny. I jak się oka-

zało była to praktycznie jedyna akcja gosci w tej polowie ktora zakończyła się celnym uderzeniem na

naszą bramkę. Drużyna Fortuny zaczęła dochodzic do glosu po około 5 minutach gry. Piłka zaczęła

spokojnie wędrować między zawodnikami przez co zaczęły się stwarzać sytuacje bramkowe. I tak

kilkoma dynamicznymi wejściami w pole karne popisuje sie Kamil, po jednej z jego akcji mial dosko-

nałą sytuację na strzelenie bramki ale w sytuacji sam na sam nie potrzebnie szukał zagrania na dalszy

słupek poprzez pilka przeszła obok słupka. W kolejnych minutach przewaga Fortuny była widoczna

coraz bardziej, próbujemy strzałów z dystansu które są jednak nie celne lub jak w przypadku strzału

Kamila dobrze interweniuje bramkarz Gości. ,,Swojego" strzału z dystansu poszukał także Oleś ku

zdziwieniu wszystkich uderzona przez niego futbolowka z około 20 metra wpada w górny długi róg br-

amki Świątek. Śmiało można uznać tą bramkę za jedną z ładniejszych jakie Fortuna zdobyła w tej

rundzie. Była to około 20 minuta meczu. Po tej bramce gra nie zmieniala się, nadal Gospodarze dykt-

owali warunki gry a zawodnicy ze Świątek byli bezradni. Raz po raz wykonujemy rzuty rożne po których

jednak nic nie zyskujemy. Lecz nadchodzi 40 minuta meczu, Fortuna wykonuje kolejny rzut rożny tym

razem z prawej strony boiska dośrodkowuje Kamil, uderzona przez niego piłka ląduje idealnie na glowie

Kowala który przytomnym strzałem podwyższa nasze prowadzenie na 2:0. Wynik do konca nie zmienia

się i schodzimy na przerwę z 2 bramkową przewagą.

Drugą część spotkania zaczynamy od zmiany za Kamila wchodzi Piotrek Harpak. Początek połowy

przypomina grę jaką Fortuna prezantowała w pierwszej połowie czyli spokojne granie piłką i wyczekiwanie

na kolejne bramkowe sytuacje. Drużyna ze Świątek wyglądała tak jakby nie wierzyła już w korzystny koń-

cowy wynik wywalczony na naszym boisku. 55 minuta akcja Fortuny z prawej strony boiska dośrodkowuje

Stanek piłka mija Harpaka ale na długim słupku znajduje się Oleś który strzałem z lewej nogi umieszcza

piłkę w bramce lecz niestety sędzia spotkania odgwizduje pozycję spaloną co do której mam akurat wątp-

liwości. Za chwilę jest juz 3:0, w zamieszaniu w polu karnym gości odnajduje sie Harpak który pakuje pił-

kę z lini bramkowej do bramki. Ta bramka chyba dobiła Gości ktorzy swoją postawą pozwolili Fortunie roz-

winąć skrzydła. W 70 minucie meczu Kowala zastępuje Mościan a 5 minut później dobrze grającego Sza-

łka zastępuje Mamut. Wynik 3:0 ale Fortuna nie zamierza poprzestać na tym prowadzeniu kolejna akcja

naszej drużyny takze powinna zakończyć się bramką ale Oleś do zagranej piłki przez Harpaka na 5 metr

nie trafia w bramkę. Na usprawiedliwienie powiem że pilka byla zagrana dość mocno.. 85 minuta meczu. Z prawej strony boiska dokladne zagranie Olesia który zagrywa do pokazującego się na pozycję Mamuta ten podciąga piłkę do pola karnego i dośrodkowuje wprost na głowę wchodzącego Harpaka a ten kapitalnym strzałem pakuje pilkę do bramki. Bardzo fajna akcja Fortuny która była rozegrana od tyłu. W 87 minucie swoją szansę na bramkę honorową mają goście do odbitej na 20 metr piłki dobiega napastnik gości który potężnym strzałem obija poprzeczkę naszej bramki. Za chilkę Oleś otrzymuje kapitalne prostopadłe zagranie od Stanka mija bramkarza lecz niestety wyjeżdża z piłką poza boisko. Po tej akcji sędzia kończy mecz.

Podsumowując spotkanie: Rewanż jak najbardziej możemy uznać za udany. Myślę że w tym meczu zagraliśmy spokojnie i skoncentrowani. Ale myślę że coś jest w starym porzekadle... ,, Gra się tak jak przeciwnik pozwala" Drużyna Świątek nie stworzyła sobie praktycznie żadnej stu procentowej sytuacji na strzelenie bramki a Biały mógł sobie popatrzeć jaki jest rozwój wypadku w meczu. Wynik 4:0 pokazuje kto zajmuje wyższe miejsce w tabeli.