herb Fortuna G±g³awki
LKS Têcza Mi³om³yn   Fortuna G±g³awki

2016-05-22, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W kolejce numer 26 zespó³ Fortuny pojecha³ na mecz do Mi³om³yna by zmierzyæ siê z tamtejsz± Têcz±. Oba zespo³y wyra¼nie za³apa³y zni¿kê formy tak¿e wydawa³o siê ¿e ten mecz bêdzie dobr± okazj± na prze³amanie której¶ z dru¿yn. Gospodarze w tabeli plasowali siê na drugiej pozycji, ewentualne zwyciêstwo sprawi³oby ¿e awansowali by oni na drugie miejsce. My za¶ od kilku ju¿ tygodniu zajmujemy siódme miejsce. Sk³ad wyj¶ciowy dru¿yny Fortuny wygl±da³ nastêpuj±co:

Paw³yszyn (Mamut) – Stankiewicz (Stanek) , Koziorowski (Kozior), Borowy, Wa¶, Sowul, Michnik, Kamiñski, Kowalewski (Kowal), Ole¶kiewicz (Ole¶), Kinicki

Zawodnicy rezerwowi: Sza³kowski (Sza³ek)

Pierwsz± po³owê zaczynamy od mocnego uderzenia gdy¿ ju¿ w pierwszej minucie mamy kapitaln± okazjê do zdobycia bramki a dok³adnie ma j± Krystian Kinicki który otrzyma³ idealne d³ugie podanie od Koziora, niestety nasz zawodnik w sytuacji sam na sam trafia wprost w bramkarza gospodarzy. W pi±tej minucie akcja Têczy, zawodnik z Mi³om³yna zwodem mija naszego obroñcê i oddaje uderzenie z oko³o 18 metrów, dobrze ustawiony Mamut chwyta pi³kê. Oko³o 20 minuty rzut wolny dla gospodarzy za zagranie rêk± przez jednego z graczy Fortuny. Zawodnik Têczy wyk³ada pi³kê dla swojego kolegi a ten mocno uderza w kierunku bramki, futbolówkê zmierzaj±c± pod poprzeczkê wybija na rzut ro¿ny nasz bramkarz. Chwilê pó¼niej sytuacja dla graczy G±g³awek, w polu karnym z pi³k± znajduje siê Kowal który zagrywa do wbiegaj±cego Koziora ten d³ugo siê nie zastanawia i oddaje uderzenie z prawej nogi, mocno uderzona pi³ka nieznacznie mija bramkê rywali. W kolejnych minutach nadziewamy siê na dwie gro¼ne kontry ze strony gospodarzy jednak dwukrotnie niebezpieczeñstwo za¿egnuje Stanek który uprzedza rywali i wybija futbolówkê poza pole gry. W 35 minucie dobra akcja Fortuny , z pi³k± w pole karne wbiega nasz m³odzie¿owiec £ukasz Michnik zagrywa prostopad³± pi³kê do wybiegaj±cego na pozycjê Krystiana Kinickiego ten nie zastanawiaj±c siê oddaje strza³, ku naszej rado¶ci pi³ka wpada w krótki róg bramki zespo³u Têczy i od tego momentu prowadzimy 0:1. Gracze G±g³awek poszli za ciosem, efektem tego by³a druga bramka któr± zdobyli¶my dos³ownie trzy minuty pó¼niej po ¶wietnej akcji Kamiñskiego z Olesiem, Piotrek zagra³ futbolówkê do wspomnianego Olesia który znalaz³ siê sam na sam z bramkarzem, nie atakowany przez nikogo spokojnie popatrzy³ jak ustawiony jest golkiper i uderzeniem lew± nog± skierowa³ pi³kê do bramki podwy¿szaj±c prowadzenie Fortuny na 0:2. W 43 minucie szansa na bramkê gospodarzy, do wybitej pi³ki na 20 metr dopada rywal który oddaje mocne p³askie uderzenie, futbolówkê zmierzaj±c± tu¿ przy s³upku zatrzymuje Mamut który broni ten strza³. Do koñca pierwszych 45 minut wynik nie zmienia siê i wygrywamy w Mi³om³ynie 0:2

Druga po³owa w naszym wykonaniu zupe³nie inna ni¿ pierwsze 45 minut , do oko³o 55 minuty gramy dobrze jednak w dalszej czê¶ci meczu wygl±da to fatalnie a wszystko zaczê³o siê w 57 minucie kiedy to Mamut niepotrzebnie fauluje rywala w polu karnym i sêdzia s³usznie wskazuje na rzut karny, spokojnie na bramkê zamienia go rywali i robi siê 1:2. Po stracie bramki zachowujemy siê jakby¶my ju¿ przegrali ten mecz a gospodarze widz±c nasz± niefrasobliwo¶æ szybko dok³adaj± dwa gole. Najpierw b³±d w przyjêciu pi³ki Szymona wykorzysta³ strzelec pierwszego gola dla Têczy, rywal wbieg³ w pole karne i z oko³o czternastego metra hukn±³ w kierunku bramki, pi³ka zatrzepota³a w siatce i mieli¶my ju¿ remis. W 67 minucie strata pi³ki w ¶rodku pola przez Sza³ka, pi³kê przejmuje gracz Mi³om³yna który d³ugim zagraniem uruchamia swojego kolegê który niekryty przez nikogo wybiega sam na sam z Mamutem i spokojnym strza³em umieszcza pi³kê w bramce. Niestety od tej chwili musimy ju¿ goniæ wynik. Ruszamy do przodu przez co gracze gospodarzy maj± bardzo du¿o miejsca i okazji do zdobycia kolejnych bramek. Bramki nie udaje nam siê straciæ do koñca jednak gola na wagê remisu te¿ nie udaje siê nam zdobyæ gdy¿ nie mamy praktycznie sytuacji. Na uwagê zas³uguje dobre mocne uderzenie Krystiana w 80 minucie, kiedy to nasz zawodnik odda³ strza³ z oko³o 20 metra, jednak dobrze w bramce zachowa³ siê bramkarz gospodarzy który zbi³ pi³kê na s³upek. Niestety przegrywamy ten mecz na w³asne ¿yczenie i punktów musimy szukaæ w kolejnych spotkaniach.