herb Fortuna Gągławki
LKS Orzeł Janowiec Kościelny   Fortuna Gągławki

2014-11-11, 13:30

Czas spotkania: 90 min.

W świąteczny wtorek 11 listopada przyszło rozegrać drużynie Fortuny ostatni mecz w tym roku. Tym razem w ramach 17 kolejki zmierzyliśmy się na wyjeździe z drużyną z Janowca Kościelnego. Obie drużyny spotkały się już w drugiej kolejce wtedy to po emocjonującym meczu padł wynik 5:5 tym razem jednak o taki wynik raczej było trudno aczkolwiek w piłce wszystko jest możliwe. Skład naszego zespołu wyglądał następująco:

Pawłyszyn – Czereszewski, S.Borowy, Koziorowski, Kopertowski, Kinicki, Bystrzak, Perwejnis, Ciarkowski, Stankiewicz, Oleśkiewicz

Zawodnicy rezerwowi: Szczepański, Semeniuk

Mecz rozpoczyna się obiecująca dla gospodarzy bo już w piątej minucie groźnie atakują. Wrzutka z lewej strony boiska spada na głowę napastnika Orła który oddaje uderzenie jednak na nasze szczęście jest ono niecelne. Zawodnicy Fortuny odpowiadają pięć minut później kiedy to w polu karnym piłkę opanowuje Stanek, mija jednego obrońcę i oddaje strzał z lewej nogi, jednak bramkarz spokojnie broni. W kolejnej fazie meczu zarysowała się przewaga gospodarzy gdyż każdy wypad w nasze pole karne zwiastował duże zagrożenie. W 16 minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się gracz Orła, mocne uderzenie zmierzające pod poprzeczkę wybija Mamut, do odbitej futbolówki dopada jeszcze rywal i strzałem głową umieszcza piłkę w bramce, jednak sędzia spotkania nie uznaje gola gdyż jego asystent liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Niestety w 20 minucie spotkania gracze z Gągławek tracą gola. Świetnie wrzucona piłka z lewej strony boiska, futbolówka mija cofającego się Koziora i spada wprost na nogę rywala, gracz Orła przyjmuje futbolówkę i oddaje mocne dokładne uderzenie w kierunku długiego słupka strzelając tym samym pierwszego gola dla swojego zespołu. Po strzelonej bramce napór gospodarzy nie ustaje, którzy stwarzają kolejne sytuacje i tak w 30 minucie zawodnik Orła wychodzi sam na sam z Mamutem, nasz bramkarz wybiega w okolice 14 metra, zawodnik rywali oddaje uderzenie jednak trafia ono w boczną siatkę. W 40 minucie rzut rożny dla Fortuny, piłkę z lewej strony dorzuca Kozior, piłkę na krótkim słupku przedłuża Ciara a zamykający całą akcję Klapy o centymetry mija futbolówkę. Do końca pierwszej połowy bramki już nie padły i przegrywamy do przerwy 1:0

W drugiej połowie nie mająca nic do stracenia Fortuna rusza do ataku, chociaż to gospodarze mają świetną okazje do podwyższenia rezultatu. W 50 minucie prostopadła piłka do gracza Orła który popędził ile sił w kierunku naszej bramki i znalazł się w sytuacji sam na sam, rywal ułożył sobie futbolówkę na prawej nodze i oddał mocny strzał z około jedenastego metra jednak świetnie piłkę na róg wybija nasz bramkarz. W 53 minucie zagranie do Ciary a nasz zawodnik decyduje się na indywidualną akcję jak się okazało słusznie, mija dwóch graczy rywali i oddaje uderzenie lewą nogą ku naszej radości piłka znalazła drogę do bramki i od tego momentu remisujemy 1:1. Po strzelonej bramce nasza drużyna uwierzyła iż ten mecz można jeszcze wygrać, staramy się pójść za ciosem i po raz kolejny atakujemy w 57 minucie zagranie do szybkiego Krystiana Kinickiego który wbiega w pole karne i oddaje uderzenie, bramkarz jednak nie dał się zaskoczyć i odbija futbolówkę na rzut rożny. Niestety po kilku naszych dobrych minutach kolejne to już napór gospodarzy a nasza drużyna jest głęboko cofnięta. Trzeba przyznać że nasza drużyna umiejętnie się broni a gracze Orła walą głową w mur iż sytuacji do strzelenia bramki mają kilka lecz w końcowej fazie akcji okazuje się iż oddawane przez nich uderzenia są niecelne bądź gracze Fortuny wychodzą z tego obronną ręką. Nadchodzi dla nas feralna 85 minuta z piłką w pole karne na prawą nogę ścina rywal który oddaje mocne uderzenie na naszą bramkę, dobrze w tej sytuacji broni Mamut który odbija uderzenie, jednak akcja trwa dalej i kolejne wstrzelenie futbolówki nasze pole karne, na siódmym metrze próbuje wybić ją Sagan, który jednak trafia w Szymka co najgorsze piłka spada na nogę gracza Orła, który trzeba przyznać ładnie złożył się do strzału i uderzeniem z powietrza posłał piłkę tuż przy lewym słupku naszej bramki i w ten oto sposób gospodarze prowadzą 2:1. W 88 minucie mamy dobrą sytuację na wagę jednego punktu. Z lewej strony dobrze dośrodkowuje Robert, bramkarz Orła dość niepewnie wybija piłkę który spada na czternasty metr przed bramkę a tam dobiega do niej Oleś który długo się nie zastanawia i oddaje mocne uderzenie niestety strzał ten jest niecelny. Sędzia spotkania dolicza dwie minuty lecz naszej drużynie nie udaje się odrobić strat i przegrywamy z lepiej dysponowanymi dziś gospodarzami 2:1

Bez wątpienia w tym spotkaniu wygrała drużyna lepsza tego dnia. Nasz zespół zaprezentował się nie najgorzej a na pewno o niebo lepiej niż w meczu z drużyną Tęczy. Po meczu miły gest ze strony graczy i działaczy drużyny Orła którzy zaprosili nas na wspólne grillowanie i poczęstunek za który bardzo dziękujemy. W ten oto miły sposób drużyna Fortuny zakończyła nieco przedłużone jesienne granie zakończone myślę że dobrym, solidnym ósmym miejscem w tabeli z którego jesteśmy jak najbardziej zadowoleni. Podsumować całą rundę postaram się w kolejnych dniach póki co podziękowania dla wszystkich zawodników, prezesa oraz trenera za minioną rundę którą śmiało można uznać za udaną.