Przed nami Sylwester !!!

• autor: oles80, 2013-12-27 10:15

Koniec roku to dla piłkarzy czas odpoczynku, z kolei dla działaczy (czytaj prezesa i menadżera ;)) okres wytężonej pracy. W tym roku poza umawianiem sparingpartnerów i dopinaniem transferów "Wujo" stanął przed jeszcze jednym problemem - kwestią zmiany trenera. Z tego co wiem sprawa ta przyprawiła prezesowi kolejnych siwych włosów i zafundowała kilka nieprzespanych nocy. Trenera Rafała Szweda, któremu sprawy zawodowe nie pozwalały w 100% poświęcić się pracy z Fortuną, zastąpi dobrze nam znany Sylwester Czereszewski. Trenerowi Szwedowi dziękujemy za pracę jaką włożył w budowanie drużyny, a że była to dobrze wykonana praca świadczą wyniki (w 27 oficjalnych meczach Fortuna zdobyła 44 punkty, 13 razy wygrywała, 5 razy zremisowała, 9 razy przegrała, bilans bramek 66-44) i oczywiście awans do V ligi.  Dziękujemy także za zdrowie zostawione na boisku, za prawie 800 minut, za 3 bramki (z czego dwie z  fantastycznych rzutów wolnych) i za dwie asysty. Życzymy powodzenia w pracy zawodowej i szybkiego powrotu na ławkę trenerską. Trenera Czereszewskiego nie ma co przedstawiać, przejdźmy więc do okresu przygotowawczego. Treningi rozpoczynamy w drugiej połowie stycznia (trening biegowy w Parku Kusocińskiego bądź w Lesie Miejskim). W lutym także przede wszystkim trening biegowy. W marcu planowane jest rozegranie 4-5 sparingów (m.in. Warmiak Łukta, Stawiguda, Stary Olsztyn). Planowany start ligi to 29-30 marca 2014 roku. Jeśli chodzi o wzmocnienia drużyny, bliskie finalizacji jest pozyskanie dwóch doświadczonych, na poziomie piątej ligi, zawodników ofensywnych. Poza tym bardzo prawdopodobny jest powrót dwóch naszych młodzieżowców. Na szczegóły przyjdzie jeszcze pora. Na chwilę obecną odpoczywamy i czekamy na Sylwka.